Data Market Compass ve Cepte Filo Platformları

Data Market Genel Müdürü Murat Boyla, BT Haber’in sorularını yanıtladı.

BT Haber : Cepte Filo ve Compass’a kurumsal ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz ve nasıl bir pazarlama stratejisi uyguluyorsunuz?

Murat Boyla : En zor ve en önemli soruyu sordunuz.  Pazarlama ekibimizin büyük desteğini görüyoruz bu konuda.  Onların  sayesinde de Data Market’in  bilinirliliğini  daha da yukarılara  çıkarıyoruz. Cepte Filo bizim için çok önemli bir platform.  Cepte Filo  platformu; şirketlerin cep telefonu filosunun yönetimini kolaylaştıran bir platformdur. Cepte Filo, cep filo yönetimi konusunda güvenlik, tedarik, destek ve sigorta kolaylığı  sağlayan bir Data Market markasıdır. Günümüzde cep telefonlarına bir nevi bilgisayar diyebiliriz. Bir çok işimizi  telefonlarımızı kullanarak yapıyoruz . Hem özel hayatımızla ilgili hem  iş hayatımızla ilgili bu cihazların farklı biçimde  yönetilmesi gerekiyor; gerek güvenlik, gerek çalışması , gerek içindeki  bilgilerin saklanması açısından.  Cihazın başına bir şey geldiği zaman çok kısa bir sürede tekrar başka bir cihazla veya aynı  cihazla hayatımıza  devam edebilmeliyiz.  Bu da bizim farklı olarak bazen yazılımlarla ya da farklı hizmetlerle müşterilerimize sağladığımız bir katma değer. Geçen haftada yabancı kökenli bir süper market zincirinin 10 mağazasından  bir sipariş aldık ve önümüzdeki hafta itibariyle Cepte Filo, 10 mağazada ve oradaki mobil cihazların hepsinde kullanılmaya başlayacak.

Compass ise; Data Market’e ait bir markadır. Operasyonel etkinlik ve  kurumsal zeka çözümlerimizi sunduğumuz bir platformdur. Bugün kurumlara baktığınızda arkada bir sürü sistem çalışıyor.  Bu sistemler çeşitli yollardan geçiyor ki biz bu yolların Data Market olarak özellikle kurumsal içerik yönetimiyle ilgili en önemli platformlardan birine sahibiz. Hepsini birleştiren Compass, bunun için çok önemli bir platformdur.

 

 

 

Önceki İçerik

Data Market’in 2017 Planları

Sonraki İçerik

Eurotech and Data Market partner up to provide Industrial IoT Solutions in Turkey